Investice do zlata se vyplatí. V dobách, jako je ta dnešní, snad ještě více než kdy jindy!

Co si budeme nalhávat, současná situace nahrává permanentnímu pocitu nejistoty, a to především té ekonomické. Pokud máte nějaké finance „bokem“ a obáváte ztráty jejich hodnoty, část chytře investujte. K nejjistějším investicím patří zlato v podobě mincí a slitků. Váháte, protože toho o drahém kovu moc nevíte? Připravili jsme pro vás výčet všech důležitých informací – přečtěte si důvody, proč je vlastnictví zlata dobrý nápad.

Dlouhodobé uchování kupní síly úspor

Když se 1.1.1999 zrodilo Euro, v ten samý den šlo za sto Euro koupit 12,7 gramu zlata. Nyní si za stejnou částku pořídíte pouze 2,82 gramu. Inflace je neúprosná a pohlcuje naše úspory jako hladový tygr. Zlato je oproti mnoha jiným aktivům mnohem výhodnější. Od doby zavedení společné euroměny přineslo investorům zhodnocení 350 %.

Pojistka proti rizikům systémové a politické povahy

Vlády přicházejí a zase odcházejí, politické režimy se mění a s nimi dochází k destabilizaci finančního sektoru. Stačí se ohlédnout zátky – historie lidstva je takových situací plná. A je to právě zlato, které si takřka za každé situace udrželo hodnotu a pomohlo jeho majitelům překlenout nejtěžší chvíle.

Zlato je žádané na celém světě

Z hlediska likvidity je na tom zlato velmi dobře. Svou funkci plní již tisíce let a nikdy neselhalo. Je poměrně snadné mu porozumět a jednoduché ho směnit za peníze. Navíc je jednou z posledních forem anonymního a nezávislého vlastnictví. Pro vlastníka nepředstavuje žádné riziko – udržet slitky a mince mimo dosah institucí nepředstavuje žádný problém. Ale kde zlaté mince a slitky bezpečně zakoupit? Prodej a výkup zlata u nás zajišťuje například společnost Zlaté mince – numismatika. V pravidelně aktualizované nabídce najdete zlaté cihly švýcarských značek, za které se při nákupu neplatí DPH.

Publikováno: 02. 11. 2020 / Aktualizováno: 16. 02. 2024

Kategorie: Investice

Autor: Romana Musilová