Pojištění nemovitosti je dnes hodně diskutovaným tématem

Co všechno byste si měli pojistit? Když se jede na dovolenou, lidé si sjednávají cestovní pojištění. V případě, že máte rodinu a nezaopatřené děti, je sázka na životní pojištění otázkou, která souvisí s osobní zodpovědností. A mohli bychom pokračovat, důležitou roli hraje majetkové pojištění, jemuž dominují smlouvy, které se týkají domácnosti a nemovitosti.

Vyplatí se, když na ně dáte důraz a dobře si je promyslíte. Výběr vhodné pojišťovny byste neměli podcenit, na trhu se jich totiž nabízí celá řada. Nezapomeňte také na pravidelnou aktualizaci pojistky, informovat o novinkách a dalších možnostech byste se totiž měli minimálně jednou ročně.

Klidný spánek je naprosto klíčový

Usínat v klidu, vědět, že se v případě potíží máte na koho obrátit. To je zásadní téma, nad kterým přemýšlí každý, kdo si sjednává pojištění nemovitosti. Jak podobný proces v dnešní době funguje? Jednoduše, můžete se dohodnout online a bez nutnosti návštěvy pobočky.

Krátká smlouva je velkým plusem, protože nikdo nechce číst obsáhlou dokumentaci, která navíc na první pohled působí spíše nejasně. Fronty už nemají smysl, ve světě, jemuž vládne internet, se sjednávají podobné dohody jen na několik kliknutí.

Co bude zapotřebí uvést do kontaktního formuláře? Pojistné se vypočítá díky jednoduchému paušálu, potřebujete zadat jen výměru vašeho bytu nebo jiné nemovitosti, která se má stát předmětem smlouvy. Jaké máte vlastně možnosti?

Pod smlouvou může být i garáž

Majetek si musíme pojistit jako první, to je něco, co si myslí většina Čechů. Garáž, chata, vybavení ordinace nebo tepelné čerpadlo, variant se nabízí skutečně víc než dost. Předmětem dohody může být i nemovitost, která se zatím ještě staví, a pomalu ji dokončujete nebo například také bazén a vířivá vana. 

Publikováno: 01. 07. 2023 / Aktualizováno: 16. 02. 2024

Kategorie: Finance

Autor: Romana Musilová