Víte, co všechno se započítává do pojištění domácnosti?

Pokud nemáte uzavřené pojištění domácnosti, ve kterém je zahrnuto veškeré vybavení interiéru, pak se vyskytujete obrovskému riziku. V něm se ukrývají životní katastrofy, které vás v případě úderu budou stát nemalé finanční prostředky. Co patří do životních katastrof, jejichž důsledkem je poničení vašeho domácího vybavení, na který jste šetřili několik let? Základní informace v tomto odvětví nejspíš budete mít, ale pojištění domácnosti nabízí mnohem více než si nezajištění obyvatelé myslí. Rozhodně se nejedná o zbytečný produkt bez významu.

Kroupy a blesk mohou nadělat paseku

Ačkoliv to na první pohled nevypadá, kroupy nebo blesk se na domácnosti mohou znatelně projevit. Jejich škody často sahají k hranicím několika desítek tisíc korun. Bez uzavřeného pojištění domácnosti tak snadno můžete přijít o své finanční rezervy. Proč zbytečně riskovat, když samotné vyřízení netrvá ani pět minut a při platbě na rok se téměř o nic nemusíte starat. Blesk může udeřit do vaší elektrické sítě. Nenechávejte nic náhodě.

Záplavy tykající se přízemí a rodinných domů

Je pravdou, že se záplavy týkají pouze rodinných domů nebo panelových bytů, které se nacházejí v přízemí. Pojištění domácnosti se ale nerozlišuje a při uzavření produktu v něm máte zahrnuto opravdu vše. I přes to, že se pojišťovny vyptávají na vaše patro, můžete zůstat v klidu. Jestliže bydlíte v rodinném domě, může vás jediná záplava vyjít na částku 100 a více tisíc. Na rozdíl od úderu blesku se jedná o dvojnásobnou výši finančních prostředků.

Oheň je přítelem i nepřítelem

Při opékání je oheň přítelem. To ale nemůžeme říct v momentě, když se vyskytne doma, a k tomu mnohdy stačí i obyčejná svíčka. Jedna místnost dokáže vyhořet do 3 minut. Šance na uhašení svým způsobem neexistuje. Jedině, že byste si události všimli během jedné vteřiny. Při velkém požáru, kdy už jsou vaše šance nulové se můžete spolehnout pouze na hasiče. Plameny by mohly způsobit škody nejenom nábytku, ale ublížit i vám.

Špatně provedené vodní trubky a nehoda

Odešli jste z bytu a po návratu jste byli nemile překvapeni, že je vše vzhůru nohama? Voda vám vytopila celý byt nebo rodinný dům? I na tuto nehodu se pojištění domácnosti vztahuje. Jen je potřeba produkt správně uzavřít. Nejméně byste z těchto událostí očekávali návštěvu zloděje. Ten vám může projít byt nebo dům velice rychle, a to bez toho, aniž byste si toho všimli. Všechny cennosti tak mohou být rázem pryč. Proč nemít jistotu a nepojistit si domácnost u zavedené společnosti?

Publikováno: 14. 09. 2019 / Aktualizováno: 16. 02. 2024

Kategorie: Finance

Autor: Romana Musilová