Nezařazené

Nakupování v e-shopech je v ČR rok od roku oblíbenější

Internetový svět je dnes ve fázi, kdy si přes něj můžete objednat cokoliv. Především to platí v České republice, kde je zaznamenán největší počet internetových obchodů na jednoho obyvatelé. Je to zapříčiněno podmínkami, které jsou v našem státě nastaveny. Každý totiž v internetovém podnikání vidí svou šanci, jak se vyhnout chození do práce. Založit si živnost u nás stojí pouhých tisíc korun, pak už bude záležet na vás, jakým směrem svůj obchod na internetu povedete. Existují metody, kterým se říká dropshipping, ty právě velmi často využívají začínající podnikatelé. Internetový prodej v České republice je na vrcholu a každým rokem jej stále překonává. Češi objednávají nejenom z tuzemských obchodů, ale i z těch zahraničních a nebavíme se teď o čínských e-shopech.

Ve střední Evropě jasně vedeme

Budeme-li porovnávat pouze střední Evropu, tak si s růstem bezpochyby vedeme nejlíp. V první pětce je i Slovensko, které si podobně jako my vede velmi slušně. Nechybí pochopitelně Rakousko a Německo. Zákazníci se snaží internetovým obchodům více důvěřovat a podle statistik to vede k dobrým výsledkům. Dobírka je už z trhu pomalu, ale jistě odebírána. Prodejci na tomto způsobu platby prodělávali. Vychytralí zákazníci nakupovali z několika internetových obchodů. Čí zboží bylo u nich jako první, to zvítězilo. Naučili se ovšem platit pomocí internetových plateb. Částku tak mohou mít během pár vteřin prodejci na účtu a už jim nic nebrání v tom, odeslat daný produkt.

Podíl máme taktéž nejvyšší

Podíl ze střední Evropy máme stejně jako samotný růst nejvyšší. Na procenta dosahujeme necelých deset procent, za námi je následně Polsko s velmi podobným výsledkem a poté až Německo. Slovensko se v tomto žebříčku uchytilo na krásném čtvrtém místě.

Počet internetových obchodů a obraty v České republice

I přes to, že jsme vám v předchozích odstavcích psali o tom, jak si Česká republika vede s počtem internetových obchodů, jeden stát je přece jenom před námi. Jde o Německo, kde je téměř 200 tisíc internetových prodejců. My jsme si tak zasloužili druhé místo s obratem v přepočtu 130 miliard korun.