Problémy s cashflow? Může je vyřešit jediná SMSka

Postavily se vám do cesty nečekané výdaje a do výplaty zbývá ještě několik dní? Čas od času se s prázdnou peněženkou setká každý z nás a jediným řešením je najít vhodnou finanční injekci, která by komplikovanou situaci vyřešila. Jde-li o menší částku v rámci několika set či tisíc korun, mohla by vám pomoci některá z oblíbených mikropůjček. Pojďme se spolu podívat na její výhody a úskalí. Ideální finanční rezervou ovšem zůstává bankovní půjčka formou kontokorentního úvěru či kreditní karty. Jde o revolvingové úvěry, které můžete čerpat a zároveň splácet.

Na kontokorent a kreditku však nemá nárok každý. Banky tyto produkty poskytnou pouze klientům s dostatečnou bonitou. V případě, že v bance nepochodíte, případně o dané produkty nemáte zájem, poohlédněte se po alternativě v nebankovním sektoru. Zdaleka nejrychlejším a nejdostupnějším úvěrem je oblíbená SMS půjčka, která pochází z Finska. Pravděpodobně jste o ní slyšeli v souvislosti se společností Ferratum, která vycítila mezeru na trhu a nabídla klientům efektivní způsob, jak vyřešit akutní finanční krizi.

Vzhledem k pozitivnímu ohlasu na sebe nedalo rozšíření půjčky do zbytku Evropy čekat. Dnes ji nabízí hned několik nebankovních institucí a to pod různými názvy. Princip je ovšem vždy stejný. Realizace SMS půjčky nezabere více než pár minut. Stačí vyplnit formulář na webových stránkách věřitele a vyčkat, až požadavek schválí. Hned poté obdržíte e-mail s PIN kódem, který odešlete SMS zprávou a potvrdíte tak svůj zájem o půjčku. Posledním krokem je odeslání symbolické 1 Kč na účet nebankovní společnosti, která vám hned na to přepošle požadovanou částku.

Rychlost a dostupnost ovšem vyvažuje vysoké RPSN a krátká doba splatnosti (zpravidla několik týdnů), která však lze po domluvě prodloužit. Věřitelé navíc napoprvé neposkytují nejvyšší částku. O tu můžete zažádat až po doplacení první půjčky. I přesto je tato takzvaná půjčka ihned hojně využívaná a zákazníci o ní hovoří velmi pozitivně. Přehled krátkodobých úvěrů do 5 000 Kč najdete na některém ze srovnávacích portálů.

Publikováno: 10. 08. 2018 / Aktualizováno: 16. 02. 2024

Kategorie: Finance

Autor: Romana Musilová