Odborník radí, která připojištění k povinnému ručení se vyplatí

Povinné ručení je v základu holý produkt. Je však možné si k němu, popřípadě v rámci rozšiřujícího havarijního pojištění, sjednat v rámci zvýšení komfortu i celou řadu připojištění. Odborník na komerční pojištění Aleš Rothbarth doporučuje ta, která se vám v reálném životě budou skutečně hodit.

Připojištění čelního skla vozidla nebo všech skel

U připojištění skel si zkontrolujte limit pojistného plnění a spoluúčast. U některých pojistek je spoluúčast pro první tři měsíce 50 %, pokud nedodáte k datu pojištění fotodokumentaci vozidla. „V mnoha ohledech se jedná o užitečné připojištění, je však potřeba zvážit, kolik činí hodnota vašich skel. Pokud máte starší auto a čelní sklo lze na toto vozidlo sehnat za málo peněz, pak pro vás toto připojištění není ve většině případů nutné. Nicméně existují vozidla, u kterých je v případě rozbití čelního skla nutné počítat s investicí v řádu desítek tisíc korun. V tomto případě vám toto připojištění zcela jistě přijde vhod,“ radí Aleš Rothbarth, specialista na pojištění ze srovnávacího portálu Klik.cz. Na portálu můžete využít nejen kalkulačku pro rychlé srovnání nabídek od různých pojišťoven, ale také využít konzultací zdarma od profesionálně školených specialistů.

Asistenční služby

Mnoho základních produktů dnes již obsahuje základní asistenční služby. Chcete-li mít jistotu, že nezůstanete nikde „viset“ bez pomoci, pořiďte si rozšířené asistenční služby. Ty využijete zejména v případě, cestujete-li často daleko od domova. Základní asistenční služby jsou totiž velice často výrazně ovlivněné případnou vzdáleností.

Připojištění pro potřeby náhradního vozidla

Pokud musíte být mobilní za každou cenu, určitě zvažte toto připojištění. Dojíždíte-li například do práce autem, určitě není příjemné v době servisu vozidla využívat alternativní dopravy. Naopak bydlíte-li například ve městě a auto máte spíše jako společníka na víkendy, toto rozšíření nebývá tolik důležité.

Střet se zvěří

Jezdíte-li mimo město a nemáte-li havarijní pojištění, může se vám toto připojištění hodit. Srazit srnku ani kance rozhodně není nic příjemného. Navíc i takový drobný dravec nebo hlodavec dokáže v určitých situacích napáchat spoustu škod. „Hodí se zejména pro řidiče, jejichž cesty se často kříží se silnicemi nižších tříd. Ovšem pozor, například na dálnicích dochází ke střetům se zvěří taktéž relativně často,“ vysvětluje Aleš Rothbarth z Klik.cz

Připojištění proti přírodním živlům

Kroupy ani silný vítr vás s tímto připojištěním v tomto případě nerozhodí. Doporučujeme zejména v případě, kdy vaše vozidlo nemá pevné a kryté parkovací stání. I přestože máte u svého domova krásnou garáž, kroupy vás mohou přepadnout třeba během pobytu v supermarketu, kdy je vaše vozidlo odstaveno na nekrytém venkovním parkovišti.

 

Publikováno: 31. 03. 2022 / Aktualizováno: 16. 02. 2024

Kategorie: Finance

Autor: Romana Musilová