Věřte výzkumům, vyplatí se to. Jaká zjištění se týkají MBA studia?

Množství MBA institucí na trhu nabízejí sice kvalitní studium a dostatek MBA programů, avšak nesledují, jak v konečném důsledku z toho benefitují absolventi, jaký vliv mělo studium na jejich kariéru, nebo zda se jim vůbec prvotní investice do studia vyplatila.

Absolutním lídrem na trhu v oblasti postgraduálního manažerského vzdělávání je European School of Business & Management (ESBM). Nejen desítky stabilních let působení školy na trhu a desítky úspěšných absolventů, ale i výsledky výzkumu, hovoří o kvalitě školy. Ty si ESBM nechala vypracovat v rámci průzkumu kvalitativního vlivu studia MBA na absolventy.

Z výzkumu provedeného nezávislou agenturou MEDIAN s. r. o. vyplynulo pár zajímavých čísel, a to například:

  • 97 % absolventů je přesvědčeno, že se jim investice do studia MBA na ESBM vyplatila.
  • 93 % absolventů potvrdilo, že během studia MBA rozšířili své podnikání a navýšili obrat.
  • 87 % absolventů si díky studiu MBA zlepšilo svoji pracovní pozici nebo postavení ve firmě.

Všechny výsledky výzkumu jsou dostupné na webu ESBM.

Proč investovat do MBA studia?

Investice do kvalitního MBA studia se vám po absolvování několikrát vrátí. Je to právě proto, že poznatky, znalosti a dovednosti, které za 1 rok získáte, můžete okamžitě aplikovat do vaší praxe, čímž například obohatíte své podnikání, nebo přinesete do práce nové nástroje a formy řešení, které nikdo do té doby nepředstavil. Drtivá většina studentů si platově polepšila, nebo jim bylo nabídnuto povýšení. MBA však otevírá i další dveře. Pokud uvažujete o kariérní změně a potřebujete ten správný impuls, určitě bude pro vás studium MBA tou správnou volbou. Získáte nové poznatky, znalosti a směry, díky kterým bude kariérní změna jednoduchá a plynulá.

Rozhodující je kvalita instituce

Při své studijní cestě je důležité vybrat si kvalitního partnera, za kterého opravdu mluví výsledky. Prvotní investice do studia se vám takříkajíc ihned po absolvování studia vrátí. Samozřejmě, prvotní investice se může na první pohled zdát i odstrašující. I proto nabízí European School of Business & Management možnost studia na splátky, samozřejmě bez navýšení ceny. Plusem je, že nad rámec studia nabízí ESBM několik benefitů mezi něž patří množství přednášek a workshopů, na které mohou studenti chodit a poznávat inspirativní lidi z business prostředí, či rozsáhla online i offline knihovna se stovkami titulů nejen domácí ale i zahraniční literatury, audiovizuální materiály, či jiné bonusy.

Jak studiu MBA probíhá?

Uchazeči o studium mají na výběr z 25 specializací MBA programu, přičemž zahájit studium je možné kdykoliv během roku. Jednou z velmi oblíbených specializací je MBA Ekonomika a Finační management. V rámci studia si prohloubíte znalosti ekonomických a finančních aspektů podnikání, seznámíte se s principy finančního řízení a osvojíte si postupy finančního rozhodování.

Pokud byste stále váhali, a prozatím nejste přesvědčeni, ESBM disponuje několika prestižními mezinárodními akreditacemi a osvědčeními, které taktéž vypovídají o vysoké kvalitě. Kvalitní lektorský tým, bohatá nabídka MBA programů či efektivní způsob výuky, který kombinuje prezenční setkání s e-learningem. To je European School of Business & Management.

Zbývá už jen, abyste se přesvědčili sami a zařadili se tak k desítkám spokojených absolventů MBA studia i vy.

Publikováno: 16. 02. 2024

Kategorie: Osobní rozvoj

Autor: Monika Sikorová