Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí. Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky. Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Zlato láme rekordy: Je čas investovat?

Zlato v posledních týdnech zaznamenalo strmý růst ceny a překonalo tak i ta nejodvážnější očekávání investorů. Mnozí se tak ptají, zda je to ten pravý čas pro investici do tohoto vzácného kovu.

Analytici se shodují, že růst ceny zlata má hned několik důvodů. Mezi ty hlavní patří rostoucí inflace, geopolitická nestabilita a klesající důvěra v papírové měny. Zlato je vnímáno jako bezpečný přístav v nejistých časech, a proto do něj investoři vkládají své peníze s cílem ochránit je před inflací a znehodnocením.

Investovat do zlata se zdá být lákavou nabídkou, ale je důležité zvážit i některá úskalí. Jedním z nich je, že na rozdíl od akcií nebo dluhopisů zlato neposkytuje žádný výnos v podobě dividend nebo úroků. Jeho cena kolísá v závislosti na výše zmíněných faktorech a zisk je tak závislý pouze na růstu ceny.

Dalším problémem je fyzické skladování zlata. Pokud se rozhodnete investovat do fyzického zlata, je nutné jej uložit na bezpečné místo, ať už doma v trezoru, nebo v bankovní schránce. To s sebou nese další náklady a rizika spojená s krádeží nebo ztrátou.

Navíc ne všechny formy zlata jsou vhodné pro investování. V České republice se sice žádná mincovna nezabývá výrobou zlatých cihel a slitků, ale na trhu je dostupná široká nabídka produktů od renomovaných zahraničních rafinérií. Je důležité vybírat si pouze zlato od ověřených prodejců a s certifikátem pravosti. Různí prodejci ale bohužel nabízí stejné produkty za značně odlišné ceny, proto je důležité ceny porovnat a vybrat si tu nejvýhodnější nabídku.

Pokud uvažujete o investici do zlata, je důležité si předtím zodpovědět několik klíčových otázek:

  • Kolik peněz si mohu dovolit investovat?
  • Jaký typ zlata chci koupit (cihly, mince)?
  • Kde budu zlato skladovat?
  • Jak dlouho chci investici držet?
  • Jaké jsou mé investiční cíle?

Teprve až si na tyto otázky zodpovíte, se můžete zodpovědně rozhodnout, zda je investice do zlata pro vás to pravé. Pamatujte, že investování do zlata by mělo být pouze součástí diverzifikovaného investičního portfolia a nikdy byste do něj neměli investovat všechny své peníze.

Zlato může být chytrým doplňkem investičního portfolia, ale je důležité k němu přistupovat s rozvahou a s vědomím všech rizik. Pokud si nejste jisti, zda je investice do zlata pro vás vhodná, je vhodné se obrátit na finančního poradce.

Publikováno: 12. 04. 2024 / Aktualizováno: 19. 04. 2024

Kategorie: Investice

Autor: Monika Sikorová