Vybíráme profesionální topidlo. Který typ je nejlevnější a jaké nabízí výhody?

Hledáte ideální profesionální topidlo, ale nemůžete se rozhodnout pro žádný z dostupných typů pohonu? V nabídce specializovaných prodejců narazíte na topidla plynová, naftová a elektrická – všechny typy nabízí specifické výhody i negativa. Základní informace, které by vám měly nákup usnadnit, najdete v tomto článku.

Proč si pořídit topidlo na naftu?

Naftová topidla jsou ze všech výše uvedených typů nejúspornější. Teplo vyrábí spalováním nafty nebo ELTO (extra lehkého topného oleje, ze kterého si lze odečíst spotřební daň i DPH), přičemž disponují vysoký výkonem. Uživatele potěší také tichý chod a vysoká úroveň bezpečnosti. Obecně jsou dobrou volbou pro vytápění větších prostor – skladové haly, staveniště apod., nicméně využití nachází i v dílnách.

V případě naftových topidel ovšem počítejte s vyšší pořizovací cenou oproti ostatním typům mobilních topidel a požadavkům na odvětrávání vytápěných prostor. Diesel topidla s přímým spalováním se mohou využívat pouze ve velmi dobře odvětrávaných místnostech, zařízení s nepřímým spalováním vyžadují hadici nebo komín pro odvod zplodin.

Proč si pořídit topidlo na plyn?

Plynová topidla jsou nejlevnější, respektive cenově nejdostupnější. Ve srovnání s naftovou konkurencí však nenabízí tak levný provoz, nicméně přesvědčivé jsou jiné benefity – nízká hmotnost či fakt, že i při plném vytížení zůstávají na povrchu studená.

Co se týče odvětrávání, je nezbytné i v případě topení plynem – topidla spalují kyslík a produkují CO2.

Proč si pořídit elektrické topidlo?

Elektrická topidla sice nenabízí nejlevnější provoz, ale pro spoustu potenciálních zájemců je dostatečným lákadlem vysoká účinnost. Zařízení vyrábí z elektřiny čisté teplo, což je praktické především v prostorách, kde není možné efektivně odvětrávat. Za zmínku však stojí také vynikající mobilita – topidla na elektřinu jsou lehká a snadno přenosná..

Hodily by se vám další tipy, případně rovnou doporučení konkrétní značky? Dobrou volbou jsou topidla Master, která najdete u specializovaného prodejce eprofi.cz. Ten, mimo jiné, prodává také odvlhčovače vzduchu Master a další zástupce techniky pro dům, stavbu i průmysl.

Publikováno: 03. 03. 2021

Kategorie: Ostatní

Autor: Romana Musilová