Bitcoin na cestě k další krypto revoluci

Bitcoin

Pokud se bavíme o hodnotě bitcoinu, ta neustále kolísá. Kryptoměny dělají vlny v investičním sektoru po celém světě Bitcoin od svého zavedení zaznamenal pozoruhodný úspěch, pokud jde o legitimitu. Bitcoin je sice největší kryptoměna, ale v současné době je k dispozici více než 8 000 digitálních měn, z nichž většina je uvedena v aplikaci CoinSwitch Kuber. Bohužel většina lidí o těchto měnách neví. Pokud uvažujete o obchodování nebo těžbě bitcoinů, doporučujeme použít renomovanou obchodní platformu, jako je Bitcoin Storm.

Mnoho digitálních měn nabízí vyšší výnosy než Bitcoin Ethereum (ETH), druhá největší kryptoměna, zaznamenala od roku 2020 růst o 800 % a dokonce překonala 600% výnos Bitcoinu za stejné období. Mnoho dalších kryptoměn si nyní získalo stejnou pozornost jako Bitcoin.

Investory nyní zajímá, jaká bude další revoluce v kryptoměnách v roce 2023.

Kryptocestování

Krypto měny jsou nejnovějším typem investice, který byl představen Ačkoli některé formy digitální měny existovaly již v 80. letech 20. století, teprve příchod bitcoinu v roce 2009 způsobil, že se kryptoměny staly všeobecně uznávanými. Tento koncept si rychle získal popularitu a brzy se na kryptotrhu začalo objevovat mnoho dalších kryptoměn, známých jako altcoiny. I když ne všechny tyto měny mají vysokou úroveň užitečnosti, mnohé z nich se ukázaly být lepší než bitcoin. Níže je uveden seznam nejoblíbenějších mincí, které jsou v současné době k dispozici.

Příští krypto revoluce v roce 2023

Při diskusi o kryptoměnách se na ně pohlíží jako na kombinaci významného pokroku na hybridních trzích. Pravidelně jsou vydávány různé digitální měny s velkou hodnotou a užitečností. Zde je několik trendů, které mohou v roce 2023 narušit kryptografický prostor.

DeFi

Decentralizované finance (DeFi) jsou vzdáleným souborem finančních aplikací postavených na kryptografické nebo blockchainové technologii. Jako otevřený finanční rámec se DeFi snaží zvýšit rychlost a efektivitu finančních transakcí tím, že eliminuje prostředníky a zpoždění způsobená centralizovaným systémem. DeFi dává svým uživatelům přímou kontrolu nad jejich penězi Používá se v různých odvětvích, jako je bankovnictví, pojišťovnictví atd. po celém světě

Výnosové zemědělství

Yield farming je součástí organizace DeFi (Decentralized Finance) a umožňuje uživatelům vydělávat kryptoměny pomocí kryptoměn. Je to podobné, jako když půjčíte peníze svým přátelům a dostanete za půjčenou částku zpět. Yield farming vyžaduje, aby uživatelé výměnou za odměnu uzamkli svá kryptoaktivní aktiva na předem stanovenou dobu. Hlavním přínosem výnosového zemědělství je výnosná příležitost, kterou poskytuje k získání příjmu.

NFT

Non-Fungible Tokens jsou digitální výtvory, které existují výhradně na webu. Představují různá fyzická i abstraktní aktiva, jako jsou umělecká díla, spisy, sportovní karty, hudební soubory, virtuální majetek atd. Každý NFT obsahuje exkluzivní informace, které uživatelům pomáhají rozlišovat mezi různými NFT. Tyto údaje nám také umožňují ověřit pravost majetku. Vzhledem k tomu, že každá NFT je samostatná, nelze je vzájemně zaměňovat.

Polka Dot

Polka Dot integruje více jednotlivých blockchainů do jednotného systému. Je také známá jako pokročilá technologie blockchain. Blokový řetězec může obvykle v daném okamžiku zpracovat pouze pevný počet transakcí. Společnost Polka Dot však dokáže zpracovávat více transakcí ve více řetězcích současně. Spojení více blockchainových sítí do jediného systému umožňuje blockchainu využít jeho plný potenciál pro praktické aplikace.

Publikováno: 01. 03. 2023 / Aktualizováno: 16. 02. 2024

Kategorie: Investice

Autor: Romana Musilová

Tagy: bitcoin