Chyby ve světě franchisingu

Franchising je základem pro trvalý růst firmy. Zejména, když se rozhodnete pro franšízu Extéria Market. Když se dobře nastaví, jedná se o neomylný proces, který přináší prospěch a růst podnikatelům po celém světě. Jaké největší chyby se ale v tomto podnikatelském prostředí mohou stát?

Jedete jen na sebe

Franchising je sice formou partnerství, kdy jste zcela nezávislí a výše zisku záleží na vaší šikovnosti a prostředí, ve kterém se nalézáte, ale stále je dobré vědět, že jste součástí celku. Nejčastější chybou proto bývá nerespektování podmínek, které jsou ve smlouvě obsaženy. Franšíza přináší celou řadu výhod, které oceníte nejen v době růstu, ale také při případných potížích. Aby bylo partnerství úspěšné, je třeba myslet na to, že jste součástí celku. Společně vám jde o jedno – o růst podnikání.

Nerespektujete firemní kulturu značky

Každý franchisor má ve smlouvě přesně dáno, jak byste se měli chovat, abyste dosáhli rychlého růstu. Vyzkoušené obchodní postupy jsou vám vždy k službám, stejně jako tým, který je zde vždy pro vás. Pokud se ale z nějakého důvodu rozhodnete tyto zásady firemní kultury nerespektovat, budete mít ve světě franchisingu potíže. Všechny restaurace McDonald's po celém světě nabízejí čerstvé produkty, v restauracích je vždy perfektně uklizeno. Když se stalo, že některý franšízant tyto zásady nedodržoval, nemohl v tomto druhu podnikání uspět.

Zapomínáte na výhody

Když si chcete zařídit svou vlastní značku a začít podnikat například v prodeji s hobby potřebami, trvá to nějaký čas, než zajistíte všechna potřebná povolení, dodavatele, klienty, ale také zákonné povinnosti pro vaši provozovnu. Většina podnikatelských subjektů tak končí již během prvního roka své existence. Franšíza vám nabízí všechny informace, veškeré know-how, které potřebujete znát. Když na tento fakt zapomenete, může se stát, že začnete obcházet povinnosti ve smlouvě. To je začátek konce. Tyto chyby se vás jistě týkat nebudou a brzy si budete moci koupit další franšízu.

Publikováno: 28. 02. 2022 / Aktualizováno: 16. 02. 2024

Kategorie: Podnikání

Autor: Romana Musilová