Jak pracovat (nejen) v létě efektivně?

Pomýšlení na letní období je velice příjemná věc. Vybaví se vám odpočinek, relax a provádění oblíbených aktivit. Ovšem ne každý si léto představuje takto. Mnozí to znáte. Šéf na tebe naléhá, práce je příliš. V hlavě vám pobíhají myšlenky, že tolik práce přece nejde stihnout do zadaného termínu. Jak tedy přežít léto v kanceláři a pracovat efektivně?

Čisté pracovní místo

Jako první správný krok, který můžete udělat je uklidit si pracovní stůl. Samozřejmě to je asi ta poslední důležitá věc, jenž by vás zajímala. Protože čistý stůl za vás práci neudělá. Může však vyvolat lepší náladu a novou chuť dokončit nevyhotovenou práci. Tím nemyslíme do puntíku vyleštit celý pokoj. Stačí si uspořádat věci a vytvořit si příjemné pracovní místo, kde nebudete jen prokrastinovat.

Rozděl si práci na důležitou a méně důležitou

Pokud na vás netlačí termín odevzdání práce, tak ji jednoduše odložte na později. Nepouštějte se do více úkolů najednou. Rozhodně jestli začnete jedním úkolem, který dokončíte dostaví se vám příjemný pocit a něco co si můžete ze svých pracovních povinností odškrtnout. Užitečným pomocníkem bude propiska a papír, kde si všechny úkoly vypíšete.

Přizpůsobte si pokojovou teplotu

Další důležitý faktor je se cítit komfortně ve vaší pracovní místnosti. V létě je pro nás těžší se na práci soustředit, kvůli úmorným letním teplotám. Ať už dáváte přednost větrání, sklenici čisté vody s ledem, a někdo zas používá venkovní rolety. Nabízí se také možnost využití mobilních klimatizací. Ty vám neudělají takový průvan v peněžence jako například klimatizace nástěnné, které už jsou v jiné cenové kategorii. Alternativou k mobilní klimatizaci může být kvalitní ventilátor. Například tento luxusní ventilátor se zvlhčovačem. Všechna zařízení seženete na klimatizace.zde.cz. V dalších e-shopech od eprofi.cz s.r.o. pak například špičkové elektrocentrály, mobilní topidla, odvlhčovače a kvalitní stavební pily.

Publikováno: 28. 05. 2021 / Aktualizováno: 16. 02. 2024

Kategorie: Práce

Autor: Romana Musilová